W której części sezonu najlepiej wykonywać Bike Fititng?

Kiedy (w której części sezonu) najlepiej wykonywać Bike Fititng?

Nie ma na to pytanie idealnej odpowiedzi dla każdego, ponieważ wszystko zależy od poziomu zaawansowania, naszego podejścia do treningu czy planów startowych.

Dla zawodnika ważne jest, aby już w pierwszej fazie okresu przygotowawczego trenować na docelowych ustawieniach roweru tzn. przyjmować kolejne poziomy obciążeń w pozycji w której będą jeździć przez resztę sezonu. Dlatego w takim przypadku można mówić o Bike Fittingu w okresie końca roku lub jego początku (lis – gru – sty).

Dla amatorów trenujących w zaawansowany sposób zasady będą bardzo podobne. Początek roku – czyli przed najmocniejszymi wiosennymi treningami to okres kiedy warto zadbać o ustawienie pozycji ( sty – lut – mar).

Dla pozostałych rowerzystów każdy moment jest dobry. Jeśli zastanawiasz się nad Bike Fittingiem, ważne żeby nie wykonywać go przed samym startem w zawodach – ponieważ czasami ewentualne zmiany jakie mogą się pojawić, będą wymagać czasu od Twojego organizmu aby się do nich przyzwyczaić/zaadaptować.

Jeśli stoisz przed wyborem nowego roweru – po pierwsze warto wybrać dobry rozmiar. Chętnie w tym pomożemy. Bike Fitting na maszynie PrecisionFit do wirtualnego ustawiania pozycji pozwoli Ci dowiedzieć się jaki rozmiar zamówić – niezależnie od marki nad jaką się zastanawiasz. Maszyna pozwala również uzyskać informacje na temat ustawienia nowego roweru, a ponieważ producenci wciąż modyfikują i unowocześniają geometrię rowerów szosowych jak i górskich, to ustawienia ze starego roweru nie koniecznie będą pasować do nowego.
Zatem kupując nowy rower warto od razu ustawić go z BikeFitterem.

Najważniejsze to nie tracić czasu i pomyśleć o tym wcześniej, zanim temperatury za oknem poszybują w górę i kolejka chętnych do ustawiania pozycji będzie bardzo długa 🙂
______________________________________

Zapraszamy również do sklepu online:
https://sklep.fabrykarowerow.com/

Pytania prosimy kierować wyłącznie j/n:

Godziny pracy:

pn.-pt. 9:00-19:00 / grudzień-styczeń 10:00-18:00
sobota 10:00-16:00 / grudzień- styczeń 10:00-14:00

Sklep/serwis tel.: 536 40 64 62
Bike Fitting tel.: 609 22 53 53

e-mail: info@fabrykarowerow.com
e-mail: serwis@fabrykarowerow.com
e-mail: fitting@fabrykarowerow.com
www.fabrykarowerow.com

http://xn--fabrykarowerw-mlb.com/ Wojciech Kluk
ul. Łódzka 52 lok.1
42-218 Częstochowa

NIP: 9491731751
IDS: 243617991