TREK Supercaliber

Nareszcie pojawił się na rynku najbardziej wyczekiwany w tym roku rower.

Supercaliber to całkiem nowy rower XC o krótkim skoku, który pełni funkcję pośrednią między rowerami wyczynowymi z przednim zawieszeniem oraz z pełnym zawieszeniem dzięki zintegrowanemu zawieszeniu IsoStrut. 60 mm skok tylny sprawia, że rowerzyści zyskują lepszą trakcję i kontrolę niż w przypadku korzystania z roweru z przednim zawieszeniem bez złożoności i wagi tradycyjnego roweru z pełnym zawieszeniem.

Włókno węglowe OCLV Mountain zapewnia idealne połączenie siły i elastyczności bezosiowego tyłu, a rura dolna Straight Shot sprawia, że przednia część roweru jest bardziej sztywna, co pozwala na szybsze reakcje i większą pewność siebie, szczególnie w sytuacjach wymagających wysokiego momentu obrotowego, np. podczas szybkich podjazdów czy sprintów. Knock Block chroni ramę przed przekręcaniem kierownicy, a na ramie jest nawet miejsce na przewożenie dwóch pełnowymiarowych bidonów dla większości rozmiarów modeli.

Ze względu na to, że Supercaliber jest specjalnym rowerem wyścigowym XC, ma koła 29-calowe na potrzeby wszystkich rozmiarów ram, m.in. S dla uzyskania zawrotnej prędkości z zachowaniem momentu pędu.

Wszystkie cztery modele mają napędy SRAM Eagle 1×12, m.in. rozwiązanie SRAM AXS w przypadku modeli ekskluzywnych. Lekkie koła z włókna węglowego OCLV Bontrager Kovee są przystosowane do zastosowania bezdętkowego, łatwo je rozpędzić i zawierają elementy wewnętrzne piasty Rapid Drive umożliwiające natychmiastowe zazębianie po naciśnięciu na pedały.