Trek Slash model 2021 zupełnie nowy już jest

Już dostępny w fabrykarowerów.com

Pierwszy Slash z dużymi kołami stał się punktem odniesienia dla 29era z dużym skokiem i ulubioną maszyną dla ścigających się w enduro i agresywnie jeżdżących po szlakach. W tym roku wracamy z wygodnymi nowymi rozwiązaniami, najlepiej dostrojonym zawieszeniem w historii, a także bardziej agresywną charakterystyką na zjazdy.

Nowy Slash zyskuje większy skok zawieszenia: teraz to 160 mm z tyłu i 170 mm z przodu. Dłuższy zasięg, mniej agresywny kąt główki ramy i niżej położony suport dodają stabilności idącej w parze z większym skokiem, dzięki rurze podsiodłowej wyprostowanej o 2 stopnie i lekkiej ramie podjazdy stają się zaskakująco łatwe jak na taką bestię.

Większość modeli Slash wyposażona jest w nowy damper Super Deluxe Thru Shaft łączący najnowsze usprawnienia wprowadzone przez Rockshox z naszą konstrukcją Thru Shaft. W połączeniu z dopracowanym układem zawieszenia damper ten pozwala Slashowi płynąć po nierównościach jakby był cudownym dzieckiem terenówki i latającego dywanu.

Dzięki nowym rozwiązaniom zastosowanym w ramie Slash poprawia wrażenia z jazdy. Jako że powstał na najtrudniejsze trasy, ma teraz gwintowany suport, który jest wytrzymalszy i łatwiejszy w konserwacji. Wbudowany we wszystkich modelach z włókna węglowego i stopu aluminium schowek pozwala przewieźć wszystko co niezbędne lub przekąski. Nowa osłona rury dolnej na całej długości gwarantuje jakże potrzebną podczas transportu ochronę.

Knock Block 2.0 chroni linki i przewody przed wyrwaniem po upadku. Dodatkowo, umożliwia znacznie większy zakres ruchu niż poprzednio. Widelec mieści się teraz pod rurą dolną, więc Knock Block można zdemontować i cieszyć się nieograniczonym zakresem ruchów.

Większa rura podsiołowa 34,9 mm umożliwia montaż sztyc regulowanych o większej średnicy. Są wytrzymalsze i zapewniają lepsze mocowanie dla sztyc o większym zakresie ruchu, których oczekują ostro jeżdżący rowerzyści. Nowy Slash podnosi poprzeczkę dla 29erów o dużym skoku. Pędzi na zjazdach jak rower do downhillu, pokonuje najtrudniejsze szlaki, a jednocześnie pozwala cieszyć się ze żwawej jazdy przez cały dzień. Te wyjątkowe rowery wejdą do sprzedaży już wkrótce.