Trek Modone RSL

Najlepszy rower szosowy

Od pierwszej wersji z 2004 roku Madone stanowi punkt odniesienia dla rowerów wyścigowych. Nie podąża za innymi. Jedzie na czele, wśród najbardziej zaawansowanych super rowerów.

Teraz nadszedł czas na kolejny rozdział tej historii w postaci nowego Madone SLR. Przy budowie nie zdecydowano się na żadne kompromisy, aby zapewnić jak największe korzyści w zakresie prędkości i prowadzenia. Jest aerodynamiczny, lekki oraz jeździ płynnie i niewiarygodnie szybko.

Nowy Madone SLR oferuje więcej niż pojedynczy atut, z nim dostajesz wszystko czego można chcieć w jednym rowerze wyścigowym. To wszystko dzięki niesamowitym osiągnięciom w dziedzinie inżynierii i różnym nowym technologiom, w tym zaawansowanym aerodynamicznym kształtom, włóknu węglowemu OCLV Serii 700, regulowanemu rozdzielaczowi IsoSpeed w rurze górnej, nowej geometrii i możliwości wyboru między nowym hamulcom tarczowym i szczękowym.
Niesamowite w IsoSpeed jest to, że nie tylko wyrównuje trasę, zapewniając sprawną jazdę, ale też ogranicza zmęczenie nierównościami, dzięki czemu zachowasz siły na dłużej.

Nowy regulowany IsoSpeed w rurze górnej w nowym Madone SLR zapewnia szeroki zakres pochłaniania nierówności, który możesz dostosować wedle uznania. W porównaniu z obecnym modelem, Madone SLR pochłania o 17% więcej nierówności przy najmiększym ustawieniu i jest o 21% sztywniejszy w najtwardszym ustawieniu.

Regulowany IsoSpeed w rurze górnej wyposażony jest również w system tłumienia poprawiający stabilność poprzez płynny i kontrolowany powrót. W nowym Madone SLR siła powrotu jest o 13% niższa niż w obecnym modelu.

Ponadto, dzięki temu, że regulowany IsoSpeed w rurze górnej jest ułożony poziomo i nie ogranicza go długość rury podsiodłowej, oferuje prawie identyczne wartości pochłaniania wstrząsów we wszystkich rozmiarach ramy. Niezależnie od wymiarów Twojego roweru, skorzystasz w pełni z szerokiego zakresu pochłaniania wstrząsów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o procesie projektowania i technologiach w nowym Madone SLR? Zapoznaj się ze szczegółowym dokumentem technicznym pod poniższym linkiem:

Wyjątkowo lekkie włókno węglowe OCLV Serii 700

Każdy model Madone SLR zbudowany jest z niewiarygodnie lekkiego i sztywnego włókna węglowego OCLV Serii 700 uformowanego w aerodynamiczne profile Kammtail Virtual Foil, które potrafią przechytrzyć wiatr. Włókno węglowe OCLV Serii 700 to najlżejsze i najmocniejsze włókno węglowe dostępne od Treka.

Niezrównana integracja

Każdy element Madone SLR to część większej całości. Wewnętrzne prowadzenie linek i przewodów, kokpit aero, ukryty maszt podsiodłowy, centrum sterowania w rurze dolnej, zintegrowane hamulce i wbudowane mocowanie dla lampki tylnej Bontrager Flare RT, a także możliwość integracji akcesoriów z przodu na mostku Blendr, wszystko to zapewnia niezrównany poziom integracji w Madone SLR.

Opcje z hamulcami szczękowymi i tarczowymi

Po raz pierwszy najlepszy rower wyścigowy dostępny jest w wersjach z hamulcami tarczowymi flat mount i hamulcami szczękowymi direct mount. Obie technologie są w pełni zintegrowane, więc niezależnie od tego, czy wolisz dopasowaną budowę lżejszych hamulców szczękowych, czy też dodatkową moc sprawnych w każdą pogodę hamulców tarczowych, zyskujesz maksymalną integrację i osiągi aerodynamiczne.

Optymalne dopasowanie i geometria

Geometrię Madone SLR opracowano z pomocą zawodowych grup Trek-Segafredo i Trek-Drops. To nowa geometria Treka, ustawiająca rowerzystę w optymalnej aerodynamicznie pozycji wyścigowej. Jest nieznacznie bardziej agresywna niż w poprzednich generacjach Madone i trafia w idealną dla większości rowerzystów równowagę między komfortem i prędkością.

Nowy dwuczęściowy mostek/kierownica aero

Madone SLR wyposażony jest również w nowy dwuczęściowy zestaw mostka/kierownicy aero. Dzięki niemu rowerzyści zyskują większą wszechstronność w zakresie rozmiarów wspornika i ramy, a także możliwości obrócenia kierownicy; bez kompromisów na w pełni zintegrowanym aerodynamicznym kokpicie.