Trek Madone – nowa Madone i jej technologia

Stworzenie aerodynamicznego roweru wyścigowego wymaga uzyskania delikatnej równowagi różnych zmiennych.

Modyfikacja jednej zmiennej skutkuje kompromisem w zakresie innej lub wielu zmiennych. W przypadku opracowywania wyjątkowego wszechstronnego i
aerodynamicznego roweru wyścigowego kluczowe zmienne to przede wszystkim właściwości aerodynamiczne i masa. Oczywiście są też inne, między innymi komfort, dopasowanie, sztywność ramy, estetyka i integracja. Nowy Madone ma
być najlepszym rowerem wyścigowym i dopracowaniem obecnego modelu Madone.

Dokumentacja dla obecnego modelu Madone dokładnie opisywała zastosowanie przez Treka Obliczeniowej Mechaniki Płynów (CFD) i iteracyjny proces projektowania, jak również dopasowane do jazdy osiągi roweru. Trek ponownie wykorzystał te same metody i techniki przy nowym Madone.

Niniejsza dokumentacja opisuje właściwości aerodynamiczne i masy różnych wersji roweru względem istniejącego modelu Madone. Ponadto, dokładnie omówione są usprawnienia w zakresie komfortu, dopasowania, integracji i wyrafinowania konstrukcji względem obecnego modelu Madone, które wszystkie znacznie poprawiają wrażenia z jazdy rowerzysty.

Trek skupił się na szczegółach w nowym Madone w niezrównanym stopniu. Nowy Madone powstał z myślą o osiągach w każdej dziedzinie, wyjątkowej zintegrowanej konstrukcji/estetyce, a także w celu zainspirowania rowerzystów do jazdy.