Trek Allant+ 8 WSD – 2020

Allant+ to najlepszy rower elektryczny dla rowerzystów, którzy chcą dojechać dalej, w lepszym stylu i z większą radością. Klienci mogą pożegnać się ze swoim samochodem i dojechać dalej i szybciej na estetycznym, komfortowym i wydajnym rowerze.

Allant+ jest dostępny zarówno z ramą karbonową jak i aluminiową oraz jest wyposażony w całkowicie nowe systemy Bosch Performance Line CX lub Performance Speed.

Nowy Performance Line CX to najbardziej wszechstronny system napędowy Bosch—niezależnie od tego, czy zdobywamy stromy podjazd, dojeżdżamy do pracy lub cieszymy się jazdą, zapewnia odpowiednie wspomaganie w odpowiednim momencie.

Performance Line Speed zapewnia dodatkową prędkość codziennym jazdom dzięki podwyższonemu momentowi obrotowemu i wspomaganiu do 28 mph (45 km/h). Wysokie prędkości są osiągane szybko i bezpiecznie, dzięki czemu jest to doskonały sposób na pokonanie długich dystansów przy niewielkim wysiłku.

Allant+ posiada również liczne, przemyślane zintegrowane opcje konstrukcji: System zintegrowanego wymiennego akumulatora (R.I.B.) Treka oraz elegancki komputer pokładowy Kiox z zabezpieczeniem antykradzieżowym czynią z tego roweru bezpiecznie i inteligentne rozwiązanie do codziennego poruszania się.

Allant+ jest dostępny w opcji standardowej i z obniżonym przekrokiem, a na wybranych rynkach są dostępne opcje o niskim przekroku.
Wybrane rowery elektryczne Treka można teraz wyposażyć w opcję Range Boost, która podwaja zasięg roweru elektrycznego, dzięki czemu można jeździć dłużej, dojeżdżać dalej i podejmować większe przygody.

Range Boost umożliwia bezproblemowe zamocowanie drugiego akumulatora 500Wh Bosch o długim zasięgu do rury dolnej roweru w celu zapewnienia dwukrotnie większego zasięgu między ładowaniami. Jest to zasięg, który przekona rowerzystów do odstawienia swojego samochodu na dobre i cieszenia się stylem życia bez emisji, opłat za parkowanie, korków i tankowań.

Opcja Range Boost jest dostępna do montażu wyłącznie u sprzedawców Treka i jest kompatybilna ze wszystkimi modelami Allant+ za wyjątkiem Allant+ 7 Lowstep.Dane techniczne
Wyposażenie
Kolorowy kontroler Kiox wyświetla informacje dotyczące jazdy, nawiązuje łączność z urządzeniami obsługującymi technologię Bluetooth oraz ma wbudowane zabezpieczenie przed kradzieżą
Napęd o dużej mocy oraz przemyślane rozwiązania sprawiają, że pozostawienie samochodu w garażu jest jeszcze przyjemniejszą i realną perspektywą
System ze Zintegrowanym wymiennym akumulatorem RIB (z ang. Removable Integrated Battery) wygląda świetnie i jest wyjątkowo przyjazny dla użytkownika: dzięki ukryciu w ramie jest chroniony, ale można go z łatwością wyjąć bez użycia narzędzi
Geometria z obniżonym przekrokiem dodaje pewności przy wsiadaniu i zsiadaniu
Jest gotowy do jazdy, z dołączonymi akcesoriami takimi jak błotniki i światła zasilane z akumulatora
Opis
Masa M – 20,6 kg
Frameset
Frame High-performance hydroformed e-bike frame w/integrated battery (Range Boost compatible) and Motor Armor, Stagger design internal cable routing, post-mount disc, 5mm QR dropouts
Fork Allant+ rigid alloy fork, 1-1/8″ steel steerer, 100x15mm thru-axle, post-mount disc brake
Wheels
Front Hub Bontrager sealed bearing, 32-hole 15mm alloy thru-axle
Rear Hub Bontrager sealed cartridge bearing rear hub, 32-hole, 6-bolt disc, 5mm QR
Rims Alex MD35, Tubeless Ready, 32-hole, 35mm width, presta valve
Tires Bontrager E6 Hard-Case Lite, reflective, wire bead, 60tpi, 27.5×2.4″
Drivetrain
Shifters Shimano Deore Rapid-Fire Plus, 10 speed
Rear derailleur Shimano Deore M6000, mid cage, 42T max cog
Crank ProWheel alloy
Bottom bracket ProWheel 40T narrow/wide steel, w/alloy guard
Cassette Shimano HG500, 11-42, 10 speed
Chain KMC E10S
Pedals Bontrager Satellite City pedal
Components
Saddle Bontrager Commuter Comp, integrated light
Seatpost Bontrager Approved, 31.6mm, 8mm offset
Handlebar Aluminum comfort
Stem Bontrager Elite Blendr, 70mm length, 7 degree rise, 31.8mm clamp, with mount for Supernova M99 light
Grips Bontrager Satellite Elite, alloy lock-on
Headset FSA Integrated, sealed cartridge bearing, 1-1/8″ top, 1.5″ bottom
Brakeset Shimano MT200 hydraulic disc, post mount, 180mm rotor
Accessories
Battery Bosch PowerTube, 625Wh
Controller Bosch Kiox with Anti-theft solution
Motor Bosch Performance Line CX, 75Nm, 25kph