Trek 1120 Przygodowy harpagan

Trek poszerza swoją kolekcję o model zorientowany na bikepacing, wyposażony w szersze opony typu „plus”.
Rowerzyści miłujący przygody i długie wyprawy na pewno nie przejdą obojętnie obok nowego modelu w rodzinie Treka, modelu 1120 – niewiarygodnie wszechstronnego, gotowego na wszystko harpagana zbudowanego na kołach 29″, z oponami typu „plus”, oraz bagażnikami zaprojektowanymi specjalnie dla tego modelu. Jego wszechstronne możliwości zjechania z utartego szlaku, bezpieczna opcja zapakowania bagaży oraz specyfikacja gotowa na górską szwędaczkę sprawiają, że model 1120 jest gotowy na najdzikszą z przygód.

Lekka rama z aluminium Alpha Platinum powstała w oparciu o popularny model Trek Stache, jednak aby zapewnić stabilność przy „pełnym załadunku” wprowadziliśmy kilka zmian w geometrii. Wydłużyliśmy specificzną dla Stacha śródrurę tylnych widełek (podniesiona rura dolnych widełek) aby wydłużyć rozstaw kół, co przekłada się bezpośrednio na większą stabilność kiedy teren staję się bardziej wymagający. Pozostawiliśmy haki Straglehold aby zachować możliwość indywidualnego dopasowania geometrii. Pewność prowadzenia natomiast, zwiększa rozstaw osi Boost

Model 1120 wyposażylimy w nowy widelec karbonowy, oraz wykonane z myślą o tym moelu bagażniki – jeden z ich, montowany jest bezpośrednio do korony widelca. Dodaliśmy również po trzy mocowania na każdej z golenii widelca, co pozwala na montaż teoroetycznie każdego akcesoria korzstającego z tego typu mocowania. Montaż nowego 29 calowego widelca amortyzowanego nie zmienia sposobu prowadzenia modelu 1120.

Lekkie i trwałe obręcze SUNringlé Duroc 50 doskonale współpracują z oponami bezdętkowymi Bontrager Chupacabra 29 x 3” w które wyposażony jest model 1120. Nowy napęd Shimano SLX oferujący szeroki zakres biegów (11-46T) zabierze Cię na szczyt każego podjazdu. Korby Race Face Aeffect wyposażono w zębatkę wykonaną z wysoce wytrzymałej stali, a hamulce SRAM Level T z tarczami 180 mm gwarantują kontrolę nad rowerem, nawet na superstromych zjazdach. Wyprawową specyfikację uzpełnia sztyca regulowana Bontrager Drop Line oraz kierownica Crivitz.

Wygoda, ergonomia i wydajność systemu bagażowego to w świecie wypraw – nie tylko rowerowych – jeden z głównych czynników wpływających na nasze ogólne odczucia z przygody. Model 1120 wyposażono w nisko osadzone mocowania bagażu, a unikalny bagażnik tylny pozwala rowerzyście na montaż standardowych tzw.”suchych worków” (z ang. „dry bags”) o maksymalnej pojemności 8 litrów bliżej podłoża, co znacząco wpływa na stabilność prowadzenia roweru. Na tylnym bagażniku można również bezpiecznie zamontować śpiwór, namiot czy karimatę. Przedni bagażnik w modelu 1120 zagospodarowywuje przestrzeń pomiędzy kierownicą a przednim kołem, pozwalając rowerzyście na zapakowanie niezbędnych przedmiotów tak, by były zawsze pod ręką. Oba bagażniki można zdemontować odkręcając cztery śruby, co faktycznie jest – mityczną już w rowerowym świecie – „5 minutową robotą”. Model 1120 wypoażony jest również w standardowe mocowania bagażnika, co pozwala na montaż pełnych sakw jeśli masz zamiar zniknąć z radaru na dłużej..