Pierwsze wyscigi szosowe w Posce już za nami.

Pierwsze wyścigi szosowe w Polsce już za nami.

Kolarze teamu ActivJet używający rowerów Trek i komponentów Bontrager bardzo dobrze się zaprezentowali na samym początku sezonu.

Paweł Franczak zajął drugie miejsce w otwierającym sezon kolarski w Polsce wyścigu Ślężański Mnich w Sobótce. Wygrał po solowej akcji Maciek Paterski.

– Jestem zadowolony z dzisiejszej jazdy moich kolarzy. Zrobili co było możliwe w sytuacji jakiej odbywał się ten wyścig. Dla nas był to start kontrolny i wypadł pozytywnie – powiedział Piotr Kosmala, dyrektor sportowy ActiveJet Team.

Od samego startu warunki rywalizacji dyktowali zawodnicy CCC Polsat Polkowice, którzy licznie stawili się na starcie. Przez pierwszą część dystansu kontrolowali sytuację nie pozwalając nikomu odjechać.

Pierwsze odjazdy miały miejsce dopiero na ostatnich kilkudziesięciu kilometrach, ale pomimo licznych akcji wszystko wskazywało na to, że na mecie zamelduje się peleton. Na ostatniej rundzie odjechała kilkunastoosobowa grupa, z której w końcówce samotnie zaatakował Maciek Paterski.

Jego akcja zakończyła się sukcesem, a tuż za jego plecami świetnym finiszem popisał się Paweł Franczak co dało mu miejsce na drugim stopniu podium.

– Pojechaliśmy wyścig mądrze i nie brakło wiele, aby zakończył się pełnym sukcesem. Drugiego miejsca nie przyjmuję jako porażki. Forma jest dobra, a to cieszy, gdyż przed nami kilka bardzo ważnych wyścigów – podsumował Franczak.