Opony MTB cała kolekcja dostępna w fabrykarowerów.com Możliwość testów z gwarancją zwrotu !

Pozostaw po sobie ślad na szlaku, korzystając z opon MTB stworzonych z myślą o świetnym zachowaniu na różnych nawierzchniach. Znajdź odpowiednią na suche i ubite podłoże, na gliniaste ścieżki w lasach i wszystko pomiędzy. Wybierz właściwą oponę dla siebie i zaplanuj kolejną przygodę.

Dobranie właściwych opon do roweru górskiego ma kluczowe znaczenie dla optymalnej jazdy, ale wybór odpowiednich może zdawać się przytłaczający przy zatrzęsieniu dostępnych na rynku opon.
Ale nie martw się! Bontrager ma w ofercie oponę idealną dla Twojego stylu jazdy i warunków na szlakach w Twojej okolicy. Obejrzyj film, przeczytaj przewodnik, a zanim się obejrzysz będziesz jeździć z większą pewnością siebie!

Bieżnik: Gdzie jeździsz?

Pierwszy krok w znalezieniu właściwych opon to określenie, jak głęboki powinien być bieżnik. Bieżnik decyduje o przyczepności opony, ale bardziej agresywny niesie za sobą pewne konsekwencje. Kluczowa kwestia to znalezienie wzoru bieżnika, który zapewnia właściwą przyczepność na lokalne trasy, ale z uwzględnieniem oporów toczenia i masy.

Bontrager oferuje 6 różnych wariantów bieżnika, które oznaczone są w prosty sposób – od 0 do 5. Niższe cyfry opisują lżejsze i szybsze bieżniki najlepiej dopasowane do mocno ubitych nawierzchni. Im wyższa cyfra, tym większe klocki bieżnika wgryzające się w luźny teren i lepsza przyczepność, ale kosztem wzrostu oporów toczenia i większej masy.

Wyścigi cross country na obręczach o szerokości wewnętrznej do 30 mm: 2,0-2,4˝
Ogólna jazda w terenie na obręczach o szerokości wewnętrznej do 30 mm: 2,20-2,6˝
Jazda po różnych szlakach na obręczach midfat ok. 40 mm: 2,8-3,0˝

Czuj się pewnie ze swoją decyzją

Dostępnych jest wiele różnych opcji, ale rozpatrując wszystko krok po kroku – począwszy od bieżnika, przez konstrukcję, a na rozmiarze skończywszy – znajdziesz właściwą oponę dla siebie. Na szczęście, nie musisz obawiać się niewłaściwej decyzji dzięki naszej Bezwarunkowej Gwarancji Bontrager. Masz 30 dni na jazdę na nowych oponach i stwierdzenie, czy Ci pasują. Jeśli wybrana opona okaże się nieodpowiednia, możesz wymienić komplet zakupionych opon na inny! Po prostu!

Nasze opony wzmacniają dzieci

Jeden dolar ze sprzedaży każdej opony na rower górski Bontrager przeznaczamy na wsparcie Krajowego Międzyszkolnego Stowarzyszenia Kolarskiego (National Interscholastic Cycling Association; NICA). NICA to jeden z najszybciej rozwijających się programów sportowych oferowanych w szkołach średnich w USA, a Trek dumnie wspiera wysiłki stowarzyszenia ukierunkowane na wzmocnienie fizyczne i psychiczne amerykańskiej młodzieży poprzez kolarstwo górskie.