Odświeżony kask BONTRAGER Velocis


Nowy najwyższej klasy kask pełen usprawnień, takich jak MIPS i zapięcie Boa
Velocis rządzi w kategorii szosowej od lat, dzięki wygodnemu dopasowaniu, niesamowicie niskiej masie i wyjątkowemu chłodzeniu. Nowe rozwiązania na pewno wzbudzą zainteresowanie również poza kategorią szosową, czyniąc z Velocis MIPS nasz flagowy produkt.

Nowa wersja jest nieznacznie głębsza, zapewniając dodatkową ochronę w przypadku uderzenia w newralgiczne miejsca, takie jak tył głowy, a także wygodniejsze dopasowanie. Nowa konstrukcja ma również pozytywny wpływ na aerodynamikę, a badania w tunelu aerodynamicznym potwierdzają, że profil jest w stanie mierzyć się nawet z dedykowanymi kaskami aero. Wewnętrzne wyżłobienia oferują więcej niż dostatnie chłodzenie, dzięki czemu Velocis MIPS to idealny wybór na długie przejażdżki treningowe i wyścigi w gorące dni.

MIPS (Multi-directional Impact Protection System, czyli wielokierunkowy system ochrony przed uderzeniami), to technologia opracowana przez chirurgów i naukowców, która chroni mózg przed uderzeniami skośnymi, typowymi dla upadków. Zyskała powszechne uznanie w sportowym świecie dzięki swojej skutecznej i opłacalnej budowie. Poważni rowerzyści potrzebują poważnej ochrony, więc MIPS to teraz standard w Velocis.

Nowe zamknięcie Boa pozwala rowerzystom z łatwością regulować kask jedną ręką, w jeszcze szerszym zakresie, a co za tym idzie, uzyskać dokładne dopasowanie. System Boa świetnie sprawdził się w przypadku obuwia Bontrager i jesteśmy pewni, że wstrząśnie rynkiem kasków, gdy zadebiutuje na nim Velocis MIPS.

Wygodne rozwiązania, takie jak wkładki 37.5 odprowadzające wilgoć, zdejmowana osłona NeoVisor, która działa jak czapka, ale bez dodatkowej masy, a do tego otwór na okulary przeciwsłoneczne, wszystkie razem dopełniają najwyższej klasy produkt o osiągach godnych zawodowego peletonu i świetnie sprawdzający się podczas całodziennej jazdy.

FAQ

Nowe modele Velocis MIPS mają naklejkę zespołu Trek-Segafredo wyłącznie w wersjach z Białym, Czerwonym i Jaskrawo Żółtym malowaniem.
Systemy zapięcia Boa dostępne będą w dwóch wersjach (Velocis i pozostałe).
Kaski Velocis MIPS wymagały będą części serwisowej W545071 jako zamiennika.
Wszystkie inne kaski Bontrager z systemami dopasowania Boa wymagały będą części zamiennej W557225.
Elementy systemu dopasowania Boa nie są wymienne indywidualnie. W przypadku uszkodzenia jednej części należy wymienić cały system.