Nowy Trek Madone i nowe hamulce również w wersji szczękowej.


WYRAFINOWANIE I INTEGRACJA

HAMULCE SZCZĘKOWE
Nowe hamulce szczękowe zostały przeprojektowane z myślą o poprawie sprawności i prostoty regulacji. Ramiona hamulców są wyposażone w śruby do niezależnej regulacji naprężenia sprężyn, służące do precyzyjnego ustawiania położenia klocków hamulcowych oraz oporu działania dźwigni hamulców. Zakres działania śrub dystansowych umożliwia używanie obręczy o szerokościach 23 do 28,5 mm bez konieczności wykonywania regulacji za pomocą środkowego klina.

Największą zmianą w porównaniu z obecnym modelem Madone jest położenie hamulca przedniego. Trek zidentyfikował możliwość dalszego usprawnienia właściwości aerodynamicznych Madone poprzez umieszczenie hamulca z tyłu widelca, co pozwala idealnie zintegrować go z widelcem i dolną rurą. Osłona hamulca przedniego jest teraz zaprojektowana tak, by
umożliwić dopasowanie kolorem do ramy i widelca. Wykorzystany został podobny schemat ciągu środkowego jak w istniejącym Madone, z pancerzem hamulca przedniego poprowadzonym z przodu rury sterowej, przez jej podstawę, dolne łożysko w główce ramy i do tyłu widelca. Tylny hamulec korzysta z identycznej konstrukcji o ciągu środkowym i formy. W tym przypadku pancerz przechodzi przez rurę górną z zakończeniem przy mocowaniu dampera z tyłu rury podsiodłowej, dzięki czemu niewielki odcinek linki jest odsłonięty.

Modele CAM dla nowego hamulca szczękowego przedniego i tylnego, założone na ramę w celu pokazania formy i rozmiaru.

Hamulec przedni (hamulec, niemalowana osłona i ogranicznik) waży 152 g, czyli o 5 g mniej niż obecny Madone. Hamulec tylny (hamulec i ogranicznik) waży 152 g czyli dokładnie tyle co w obecnym Madone. Prześwit na opony zaprojektowano z myślą o oponach 25C z możliwością uszczelniania, w celu dostosowania do wymagań ISO dla prześwitu na opony.