Nowy Trek Fuel EX 2020

Nasz najlepiej sprzedający się rower z pełnym zawieszeniem właśnie otrzymał nowe funkcje, został znacznie ulepszony, ma więcej rozmiarów i kolorów. Nowy model Fuel EX łączy w sobie wszystkie najnowsze nowoczesne rozwiązania jazdy po górach w jednym fajnym pakiecie idealnym dla rowerzysty, który chce mieć jeden rower, który może wszystko.

Skok 130 mm tylnego zawieszenia razem z widelcem o dłuższym skoku 140 mm zapewnia idealny poziom zawieszenia, by zyskać więcej pewności siebie na większych wybojach, ale nie kosztem sprawności podczas podjazdów.

Tak jak w przypadku skoku zawieszenia geometria Fuel EX trafia w samo sedno problemu. W porównaniu z wcześniejszymi wersjami modelu Fuel EX nowy model jest wydłużony i luźniejszy, dzięki czemu jest bardziej stabilny podczas zjazdów. Ma również ostrzejszy kąt rury podsiodłowej, który umożliwia rowerzyście przyjęcie bardziej wydajnej pozycji do pedałowania.

Jak w przypadku naszych pozostałych rowerów na szlak z pełnym zawieszeniem wprowadziliśmy stałe dolne mocowanie amortyzatora, dzięki któremu dolna rura widełek tylnych jest mocniejsza, a pedałowanie bardziej wydajne.

Nowy model Fuel EX jest oferowany z nowymi standardami rozmiarów. Zamiast oferować tylko kilka modeli w mniejszym rozmiarze dla kobiet, oferujemy obecnie rozmiar XS we wszystkich modelach. Wszystkie modele będą również dostępne przynajmniej w dwóch kolorach. Zamiast oferować trzy modele dla kobiet oferujemy więcej rozwiązań dla wszystkich. Niezależnie od tego, czy Twój klient jest mężczyzną czy kobietą, jest niski czy wysoki, spokojny czy szalony, w przypadku modelu Fuel EX można zapewnić idealne dopasowanie.

Rowery w średnim i większym rozmiarze są oferowane z kołami 29-calowymi, ponieważ szybko się toczą i mogą zaorać nierówną nawierzchnię. Rowery w rozmiarze XS są oferowane z kołami 27,5-calowymi, ułatwiając kontrolę niższym rowerzystom oraz oferując lepszy prześwit przekroku. Rozmiar S to jedyny rozmiar oferowany z kołami 27,5 lub 29-calowymi — dzieje się tak dlatego, że nasze badania wykazały, że rowerzystów, dla których ten rozmiar jest odpowiedni, można zwykle podzielić w oparciu o preferencje rozmiaru kół na podobne grupy.

Wszystkie modele Fuel EX mogą śmigać dzięki regulowanym sztycom, napędowi dalekiego zasięgu 1x oraz przyczepnym oponom 2,6-calowym. Większość modeli ma amortyzator RE:aktiv. Wybierz modele, w przypadku których posunięto się o krok dalej i które oferuje się z amortyzatorem RE:aktiv razem z rozwiązaniem Thru Shaft, aby zapewnić idealną trakcję i pewność siebie.

Dane techniczne ram, takich jak Mino Link i Control Freak, ułatwiają przeprowadzenie sprawnej, niestandardowej konfiguracji. W modelach z włókna węglowego do ramy wbudowano nawet drzwiczki, dzięki czemu można przechowywać niezbędne rzeczy, takie jak dętka lub narzędzia, bez zbędnego obciążenia lub zamieszania związanego z użyciem pojemnika.

Dla tych, którym zależy na dostosowaniu w większym zakresie, model Fuel EX jest również dostępny w Project One.

Jeśli szukasz roweru, który poradzi sobie na każdym szlaku, zarówno podczas długich wyczerpujących podjazdów, jak i awanturniczych zjazdów oraz we wszystkich sytuacjach pośrednich, pokaż im model Fuel EX!