Nowy Trek Crockett – co w nim nowego ?

Co się zmieniło w Crockett?

Crockett otrzymał nowe rurki z Émonda ALR dla zapewnienia najlepszych osiągów i wyglądu. Nadal posiada ukryte mocowania błotników dla większej wszechstronności oraz przeszedł na system suportu T47 ze względu na łatwość obsługi.

Ile waży rama?

Rama jest zbudowana z Alpha Aluminum serii 300 oraz wazy 1325 gramów w przypadku malowanej ramy 56cm.

Co to jest T47?

System suportu T47 jest obecny od kilku lat w społeczności osób budujących ramy, jest to otwarty standard, który został oryginalnie zapoczątkowany przez Chrisa King’a. Wykorzystuje gwint 47x1mm oraz 86mm szerokości korpusu. Umożliwia szersze oparcie suportu, dzięki czemu rama jest najbardziej wydajna jak to możliwe oraz wykorzystuje sprawdzoną koncepcje gwintowanego suportu w celu ułatwienia serwisu i konserwacji. Jest kompatybilny z prawie wszystkimi popularnymi korbami, a wkłady suportu są dostępne od wielu niezależnych producentów.

Jaką geometrię ma Crockett?

Crockett posiada taką samą geometrię przełajową jak rower Boone oraz starszy Crockett. Geometria ta została opracowana przez inżynierów Treka we współpracy z Katie Comptoin. Geometria ta została zatwierdzona przez Svena Nys’a i jest kochana przez zespół Telenet Fidea CX.

Jak duże opony można założyć na Crockett?

Crockett zmieści oponę 38c, przy zalecanym przez Treka prześwicie pomiędzy oponą a ramą wynoszącym 4 mm.

Czy Crockett ma haki Stranglehold?

Nie, ponieważ okazało się, że większość rowerzystów pozostawia w swoich rowerach Crockett napęd z przerzutkami i nie korzysta z haków Stranglehold, więc je usunęliśmy z celu redukcji wagi oraz kosztów.