Nowy Trek 520 idealny na wyprawy.

Nowy model 520 jest lepszy niż kiedykolwiek

Nasz najdłużej produkowany model pozostaje wierny swoim korzeniom, a jednocześnie zyskuje nowoczesne usprawnienia.

520 jest przeznaczony do długodystansowej turystyki z ekwipunkiem i wyposażony tak, by był gotowy do jazdy prosto ze sklepu. Mocowania bagażnika i błotników, szeroki zakres przełożeń na podjazdy i stabilna geometria turystyczna czynią z niego idealny wybór na wielodniowe wyprawy z bagażem lub wygodne jednodniowe przygody.

Cieniowana rama stalowa Treka z mocnym widelcem ze stopu aluminium z łatwością radzą sobie z dodatkową masą wyposażenia turystycznego. Napęd 3×9 Shimano o szerokim zakresie pozwala sprawnie pokonywać wzniesienia bez względu na ilość przewożonego bagażu. Dodatkowo, mechaniczne hamulce tarczowe pozostają niezawodne niezależnie od prędkości, obciążenia i pogody.

Model 520 dopełniają 36-szprychowe koła przystosowane do zastosowania bezdętkowego, dzięki którym przejście na system bezdętkowy to błahostka, a klient może liczyć na niezawodność. Dzięki dodatkowemu prześwitowi przy oponie rowerzyści zyskują możliwość zamiany opon z 700x38c na 29×2,0”, zapewniając wygodniejszą lub pełną przygód przejażdżkę.

Nad wyraz wytrzymały bagażnik tylny powraca, teraz z dodatkowym bagażnikiem przednim. Razem, pozwalają przewieźć wszystko, co niezbędne nisko nad ziemią. Te specjalnie opracowane bagażniki o ładowności 15 kg każdy, w połączeniu ze stabilną geometrią turystyczną czynią z 520 maszynę, która prowadzi się pewnie nawet przy znacznym obciążeniu. Aby dopełnić powyższe, klienci mogą zamontować dwa błotniki o pełnym kryciu i 3 koszyki na bidon potrzebne w przypadku pokonywania długich odcinków bez przerwy.

Oto krótki opis usprawnień w modelu 2019:

Geometria – Główka ramy jest wyższa, co zapewnia wygodną, wyprostowaną pozycję.
Przedni bagażnik – Standardowe wyposażenie obejmuje bagażnik przedni Bontrager Carry, dzięki któremu pojedziesz dalej i przewieziesz większy ładunek. Jeśli chcesz, oczywiście.
Rama – Ma rurę dolną o większej średnicy, co poprawia sztywność ramy i w efekcie pozwala przewozić więcej sprzętu, a większy prześwit na opony poprawia wszechstronność.
Widelec – Nowy i mocniejszy widelec ze stopu aluminium jest lżejszy i sztywniejszy, dzięki czemu łatwiej kontrolować obciążony rower. Oferuje też większy prześwit przy oponach i zacisk ThruSkew, dzięki któremu Twoje przednie koło nigdy nie wypadnie przypadkowo i łatwo je zdjąć bez usuwania całego ładunku z przodu.
Zmiana biegów – Odeszliśmy od przerzutek na końcu kierownicy i zastąpiliśmy je Shimano Sora STI, dzięki czemu dłonie zawsze wygodnie spoczywają na manetkach.