Nowy RE:aktiv z rozwiązaniem Thru Shaft system zawieszenia TREK

Co jest lepsze niż RE:aktiv? Nowy RE:aktiv z rozwiązaniem Thru Shaft!

Prosto z laboratoriów badawczo-rozwojowych zawieszenia firmy Trek: nowy, unikalny amortyzator, który zwiększa korzyści rozwiązania RE:aktiv i reaguje na warunki trasy szybciej niż kiedykolwiek.

Technologia RE:aktiv była rezultatem partnerskiej współpracy firmy Trek z Penske Racing Shocks — światowego lidera w projektowaniu niestandardowych zawieszeń do sportów motorowych — mającej na celu opracowanie amortyzatora z niezwykle responsywnym tłumikiem drgań. Pomimo natychmiastowego sukcesu RE:aktiv nasz zespół badawczo-rozwojowy pragnął jeszcze bardziej zwiększyć responsywność tłumika. Przeciwstawiliśmy się status quo w branży zawieszeń dzięki dodatkowej współpracy z Penske i opracowaliśmy zupełnie nowe podejście.

Responsywność w każdym terenie to wizytówka RE:aktiv: wyjątkowo zdecydowane tłumienie dobicia przy niskiej prędkości, sprężyste i kontrolowane tłumienie dobicia przy wysokiej prędkości — i płynne przejście pomiędzy tymi skrajnościami. RE:aktiv z Thru Shaft wprowadza dalsze usprawnienie tej responsywności. RE:aktiv z Thru Shaft reaguje na każdy bodziec pojawiający się na trasie, zapewniając amortyzację, która nadąża za rowerzystami, gdy dają z siebie wszystko w trudnym technicznie terenie.
Thru Shaft to korzystniejsza alternatywa dla tradycyjnych tłumików, które polegają na pracy wewnętrznego pływającego tłoka (IFP). W typowym amortyzatorze tłok IFP odpowiada za kompensację objętości oleju wypartej przez trzon tłumika. System ten od lat dobrze sprawdzał się w amortyzatorach rowerów górskich, ale ma również swoje wady: ciśnienie i tarcie powodowane przez pracę tłoka IFP jest przyczyną opóźnień zmniejszających responsywność amortyzatora. Rozwiązanie Thru Shaft eliminuje tłok IFP i powiązane z nim wypieranie oleju, co znacząco zmniejsza opóźnienia i pozwala stworzyć amortyzator z „telepatyczną” reakcją na warunki trasy, zapewniając najwyższy stopień kontroli.
Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ) i filmem wideo z Trek University, aby uzyskać więcej szczegółowych informacji na temat działania technologii RE:aktiv z Thru Shaft. Ten nowy amortyzator jest już dostępny dla następujących modeli i odpowiadających im ram:

Slash 9.8
Slash 9.7
Remedy 9.8
Remedy 9.8 Damski
Fuel EX 9.9