Swiss Stop


Swissstop to marka, która jest częścią Rex Articoli – firmy specjalizującej się w technicznych produktach m.in. z gumy z tradycją sięgającą 1935 roku. Ogromne doświadczenie z produktami gumowymi dało początek 27 lat temu nowej jakości na rynku rowerowym- konkretniej na rynku klocków hamulcowych. Tak oto powstała marka Swissstop. Warto zaznaczyć, że wszystkie klocki i okładziny są produkowane w fabryce w Szwajcarii. Krokiem milowym w rozwoju firmy było wprowadzenie do oferty klocków do obręczy karbonowych- Yellow King. Wyjątkowa mieszanka szybko przypadła do gustu zarówno zawodowym kolarzom, jak również amatorom. Do dziś są to najczęściej polecane przez producentów kół karbonowych
klocki. Od kilku lat Swissstop oferuje również nowy rodzaj klocka do obręczy karbonowych – Black Prince.

Wraz z pojawieniem się hamulców tarczowych, Swissstop przygotował odpowiednią ofertę. Jednak same okładziny, mimo zauważalnej poprawy działania systemy hamulcowego, nie zadowoliły właścicieli firmy. Od przeszło roku w ofercie pojawiły się tarcze hamulcowe Catalyst, które w użyciu z okładzinami Swissstop robią ogromną różnicę!

A od 2018 roku producent wprowadził również nowy typ okładzin zawodniczych- RS. Spróbuj i oceń sam!

Klocki/Wsuwki:

Original Black- do obręczy alu, ale również magnezowych. Przyjazne dla obręczy, z dobrą modulacją. Dobra żywotność.

BXP- do obręczy alu. Świetna siła hamowania zwłaszcza na mokrym, bardzo dobra modulacja. Występują również w wersji do hamulców aero/zintegrowanych.

Yellow King – do obręczy karbonowych. Legendarna mieszanka. Świetna siła hamowania, również w mokrych warunkach, bardzo dobra modulacja. Długa żywotność.

Black Prince- do obręczy karbonowych. Świetna modulacja i jeszcze lepsza siła hamowania, a wszystko to ze zmniejszonym zużyciem obręczy (kosztem zużycia klocka). Dzięki Black Prince masz wrażenie, że korzystasz z tradycyjnych obręczy alu w trakcie hamowania.

Okładziny:

Disc RS- okładziny zawodnicze -organiczne. Świetna modulacja i trwałość. Ciche nawet w mokrych warunkach.

Disc EXOTherm – okładziny z radiatorem. Idealne odprowadzanie ciepła. Bardzo dobra żywotność i modulacja.

Disc Organic – okładziny organiczne. Unikalna mieszanka kewlaru, ceramiki, mosiądzu i żywicy. Świetna siła hamowania w każdych warunkach i modulacja. Bardzo dobra żywotność.

Disc E – okładziny o niezwykle dużej żywotności. Przyjazne tarczom, z dobrą siłą hamowania i modulacją. Dobrze radzą sobie nie tylko w pracy na zimno, ale również po rozgrzaniu.

Wszystkie okładziny dają najlepsze efekty w pracy z tarczami Swissstop Catalyst.
Tarcze Catalyst występują w wersji na 6 śrub w rozmiarach 140, 160, 180, 203 mm. Tarcze produkowane są na Tajwanie. Ich waga waha się od 110g (140) do do 198g (203).

Disc Silencer- to unikatowy środek na bazie metali.

  • Skuteczne eliminuje piski hamulców nie pogarszając właściwości hamowania
  • Pomaga odprowadzać ciepło
  • Zapobiega nierównomiernemu zużyciu okładzin i tarcz
  • Eliminuje wibracje w trakcie hamowania
  • Szybko penetruje mikroubytki tworząc jednolitą strukturę
  • Chroni przed korozją
  • Zwiększa bezpieczeństwo hamowania
  • Temperatura robocza to zakres -100 do 1300 stopni C!