Ceramicspeed – ceramiczne łożyska


Najwyższej jakości łożyska ceramiczne do kół, suportów, jak również łańcuchy, wózki do przerzutki tylnej. Ceramicspeed pozwala pokonywać WATY. Duńska produkcja, wybierane przez światową czołówkę World Tour. 6 lat gwarancji.

CeramicSpeed jest jednym z wiodących światowych dostawców łożysk ceramicznych.

Marka, która jako pierwsza wprowadził łożyska ceramiczne dla przemysłu rowerowego. Szybko rozwijająca się firma, obecnie składa się z 2 wyspecjalizowanych kanałów sprzedaży, koncentrujących się na jeździe oraz zastosowaniach przemysłowych. Ma ponad 15-letnie doświadczenie w zakresie zastosowań łożysk. Przez cały ten okres marka nawiązała bliskich relacji z dostawcami komponentów, którzy każdego dnia oferują to, co najlepsze w danej dziedzinie.

Łożyska CeramicSpeed oparte są bezpośrednio na technologii opracowanej w 1990 roku w ramach programu kosmicznego NASA. Dziś firma produkuje łożyska hybrydowe, przy użyciu najwyższej klasy azotku. Kulki ceramiczne przewyższają tradycyjne łożyska stalowe w każdym aspekcie. Wraz z ciągłym rozwojem produktów technologii, kulki ceramiczne, znalazły się w codziennym użyciu, zarówno w zastosowaniach przemysłowych jak i rowerowych. Rezultatem jest wysoka jakość i dobrze udokumentowane wyniki, które stawiają markę  CeramicSpeed na czele swojej dziedziny.

Wszystkie łożyska są montowane ręcznie w Danii.

Założycielem JCCeramicSpeed jest: Jakub Csizmadia. Doświadczył zalet łożysk ceramicznych na własnej skórze, pobijając  w 1998 roku, rekord świata w 24 godzinnej jeździe na rolkach. W 1997 roku rekord świata wynosił 402 km (również należał do Jakuba). W 1998 roku Jakub ponownie ustalił nowy rekord i przekroczył magiczną granicę 500 km, udało mu się przejechać 505 km w przeciągu 24 godzin. Osiągnięcie to było w dużej mierze możliwe ze względu na zmianę łożysk stalowych na łożyska ceramiczne.

W 2000 roku Jakub był odpowiedzialny za wprowadzenie łożyska ceramiczne do profesjonalnego kolarstwa. Poza tym, że jest mózgiem całego rozwoju i technologii produktu CeramicSpeed, Jakub również osobiście nadzoruje modernizacje rowerów dla profesjonalnych zespołów i indywidualnych entuzjastów wyścigów, aby zapewnić im niezrównaną jakość, wydajność i wysoką wartość.

Jak mówi Jakub, “Nie chodzi o wzięcie udziału w wyścigu – chodzi o wygranie wyścigu! A łożyska CeramicSpeed dają na to większe szanse niż łożyska konkurentów!”

Najbardziej znane zespoły używają łożysk CeramicSpeed. Firma jest jedynym producentem łożysk na świecie, który sponsoruje aż trzy Pro Tour drużyn:

Tinkoff-Saxo
Astana Pro Team
Omega Pharma – Quick-Step

Dodatkowo marka wspiera szereg profesjonalnych sportowców, którzy przyznają, że profesjonalny sprzęt odgrywa ważną rolę w drodze do osiągania sukcesów.

Masz więcej pytań napisz do nas: info@fabrykarowerów.com