Alpina – okulary


Alpina jest firmą znaną z produkcji cenionych okularów i gogli dla osób aktywnych. Ich produkty cenione są zarówno wśród fanów turystyki, sportów zimowych, jak i rowerzystów. W tegorocznej kolekcji dla kolarzy i rowerzystów znalazło się sporo ciekawych pozycji.

Alpina zdecydowanie stawia na jakość wykonania swoich produktów, zwłaszcza w aspekcie, który przez wielu producentów jest nieco zaniedbany. Wyprodukowanie dobrej jakości szkieł to tylko połowa droga do sukcesu, czyli naprawdę optymalnych okularów dla sportowca. Pozostałe elementy to przede wszystkim możliwość personalizacji – tak, aby każde okulary pozwalały na uzyskanie maksimum komfortu, dużego pola widzenia i mówiąc wprost – tego, aby okulary pomagały, a nie przeszkadzały w uprawianiu ulubionej dyscypliny.

Ilość technologii odpowiedzialnych za regulację okularów Alpina jest iście imponująca. W poszczególnych modelach znajdziecie regulowane na zimno (czyli bez konieczności rozgrzewania – wystarczy wygiąć) zauszniki, noski, a nawet same ramki, Oczywiście elementy te posiadają pamięć nadanego ustawienia, więc jeśli traficie z optymalnym „powyginaniem”, to zostanie ono z Wami tak długo, jak będziecie go potrzebować (mówiąc kolokwialnie – na stałe). Alpina w swoich rowerowych okularach oferuje także możliwość błyskawicznego demontażu całego frontu okularów – rozwiązanie zwane TwistFix. Możliwość montażu szkieł korekcyjnych, powłoki fotochromowe – to wszystko również znajdziecie u Alpiny.

Alpina „MADE IN GERMANY” Niemiecka firma produkująca m.in. okulary o najwyższej jakości.

Jasny, niezaparowany widok, to coś czego należy być pewnym kupując dobre okulary sportowe, ale jest niemożliwe, aby uniknąć kropli deszczu i błota przy złej pogodzie. Czyszczenie okularów jest kłopotliwe a czasami kompletnie niemożliwe. Z nowymi hydrofobowymi soczewkami w serii Pro Line Alpina ten problem kompletnie znika.

Screen Shot 2016-01-10 at 14.53.17