Kask rowery Bontrager

Najszybszy kask Świata Bontrager Balista teraz w wersji MIPS

Aero finally got cool
Podążaj drogą zwycięzców dzięki aerodynamicznemu kaskowi do jazdy szosowej zapewniającemu dobrą wentylację. Kask szosowy Ballista zapewnia technologię MIPS – czyli wielokierunkowy system ochrony przed uderzeniami. System MIPS został opracowany przez neurochirurgów i naukowców, a jego celem jest ograniczenie sił obrotowych oddziałujących na mózg w przypadku ukośnych uderzeń w głowę.

System MIPS wyznacza nowe standardy bezpieczeństwa kasków. System MIPS został opracowany przez neurochirurgów i naukowców, a jego celem jest ograniczenie sił obrotowych oddziałujących na mózg w przypadku ukośnych uderzeń w głowę.
Główne cechy

Wyposażony w system ochrony mózgu MIPS
Specjalna forma kanału Front Center pobiera znacznie więcej powietrza
System dopasowania Headmaster II umożliwia wygodną regulację wysokości i obwodu jedną ręką
Konstrukcja kompozytowa in-mold wzmacnia kask i pozwala na większą różnorodność otworów wentylacyjnych
Wewnętrzne, zagłębione kanały zapewniają przepływ powietrza przez kask i nad głową
Wkładki antybakteryjne AgION odprowadzają wilgoć i zupełnie naturalnie usuwają nieprzyjemne zapachy
Konstrukcja jest przystosowana do łatwej instalacji osłony Bontrager NeoVisor
Gwarancja wymiany w razie wypadku oznacza darmową wymianę w ciągu pierwszego roku od daty zakupu, w razie uszkodzenia kasku wskutek wypadku

MIPS: Nowy poziom ochrony

http://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/mips_helmets/…

Co to jest MIPS?

MIPS to skrót od angielskiej nazwy „Multi-directional Impact Protection System” (Wielokierunkowy system ochrony przed uderzeniami). Stworzone na podstawie wieloletnich badań połączenie własnej ochrony mózgu oraz systemu MIPS zapewnia lepszą ochronę w przypadku ukośnych uderzeń w głowę.

Imitacja ruchu mózgu

System MIPS imituje sposób, w jaki chroni się sam mózg, poprzez dodanie do kasku warstwy o niskim tarciu pomiędzy skorupą zewnętrzną i wyściółką.

Warstwa o niskim tarciu

W kasku MIPS skorupa i wyściółka są rozdzielone przez warstwę o niskim tarciu, dzięki czemu kask może się przesuwać na głowie w razie ukośnego uderzenia.

Ukośne uderzenie

Zwykłe kaski testuje się, zrzucając je pionowo w dół na płaską powierzchnię. Kaski z systemem MIPS zostały zaprojektowane tak, aby zadziałać również w razie wypadków, podczas których uderzenie w głowę następuje pod kątem.

Dzięki naszej Powypadkowej gwarancji wymiany wymienimy bezpłatnie Twój kask, jeśli w pierwszym roku jego użytkowania dojdzie do wypadku. Musisz tylko zgłosić się do firmy Trek lub lokalnego sprzedawcy z rozbitym kaskiem, oryginalnym dowodem zakupu i szczegółowym opisem wypadku oraz podać adres, na jaki ma zostać przesłany nowy kask.