Kamil Gradek 10. w Baku!

Kamil Gradek 10. w Baku!

Zawodnik ActiveJet Team, Kamil Gradek zajął bardzo dobre 10. miejsce w jeździe indywidualnej na czas podczas Igrzysk Europejskich w Baku. Wygrał Białorusini Wasilij Kirijenka.

Ponad 40 zawodników stanęło na starcie jazdy indywidualnej na czas, która liczyła w Baku blisko 52 kilometry. Barw reprezentacji Polski bronili Kamil Gradek i Mateusz Taciak.

Od samego początku rywalizacji najlepsze wyniki na poszczególnych międzyczasach notował Kirijenka, który na co dzień jeździ w Team Sky. Dość spokojnie wyścig rozpoczął Gradek, który na pierwszym pomiarze czasu był 15. a na półmetku notował dopiero 17. czas.

W drugiej części dystansu kolarz ActiveJet Team wyraźnie przyspieszył. Na 39 kilometrze był już 12. Końcówka wyścigu to popis Gradka, który odrabiał stratę do kolejnych zawodników i ostatecznie zakończył zmagania w czołowej „10”. Drugi z naszych reprezentantów – Mateusz Taciak również pojechał dobrze i był ostatecznie 14.

Kirijenka znokautował rywali, gdyż drugi na mecie Holender Stef Clement stracił do niego ponad minutę. Brązowy medal wywalczył Hiszpan Luis Leon Sanchez.
18/06/2015 – Igrzyska Europejskie – Baku (51.6km)