Jak wybrać najlepszy rower szosowy

Rowery szosowe projektuje się przede wszystkim z myślą o jeździe po utwardzonych nawierzchniach – dla przyjemności, ćwiczeń i poczucia prędkości. To rowery, które widać wszędzie, od Tour de France po grupową przejażdżkę organizowaną przez lokalny sklep. Technologie wykorzystywane w rowerach szosowych szybko się rozwijają, a nowe rowery są lżejsze, mocniejsze, wygodniejsze i szybsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Wszystkie rowery szosowe Treka sprawdzą się w przeróżnych sytuacjach, od wyścigów po turystykę długodystansową. Jednak każdy typ zaprojektowano kładąc nacisk na określone priorytety rowerzysty i wykorzystanie w konkretnych warunkach. Znalezienie rodzaju roweru dopasowanego do Twoich celów to pierwszy krok w wyszukaniu jednośladu, który da Ci najwięcej radości.

Madone
Rower wyścigowy najwyższych lotów.
Aerodynamiczny. Wygodny. Lekki. Nie idź na kompromisy. Owszem, w pełni zintegrowany i niezwykle aerodynamiczny Madone udowodnił w niezależnych testach, że jest najszybszym rowerem szosowym, ale naprawdę magiczna jest w nim jego niska masa i komfort przy całodniowej jeździe po każdej drodze. Jeśli szukasz superszybkiej, aerodynamicznej rakiety, która jeździ tak samo dobrze jak wygląda, Madone to właściwy wybór.

Émonda
Nasz najlżejszy i najlepiej jeżdżący rower szosowy.
Émonda to kompletny rower szosowy, łączący klasyczny styl z nieziemską jakością jazdy. Dzięki dopasowanym do rozmiaru rurom i opartej na testach pokonywania zakrętów optymalizacji, każdy model jedzie jak po szynach. Jeśli szukasz wyjątkowo lekkiego roweru, który pokonuje podjazdy, zjazdy i zakręty jak na mistrza grand touru przystało, Émonda powstała dla Ciebie.

Domane
Przewaga komfortu.
Domane atakuje najtrudniejsze drogi i przygody z łatwością, bo technologia IsoSpeed pochłania najgorsze koleiny, nierówności, szuter i dziury. Zastosowana w gamie Domane geometria długodystansowa Endurance nie zawodzi i umożliwia całodzienną jazdę z najwyższym poziomem komfortu, pewności i stabilności. Jeśli szukasz szybkiego i wszechstronnego roweru, na którym możesz jeździć cały dzień i odkrywać świat na jednośladzie, Domane to Twój idealny towarzysz.