Bontrager Światła do jazdy dziennej

Światła do jazdy dziennej

Co składa się na światło do jazdy dziennej?
Skupienie Migotanie Zasięg

Skonstruowanie światła widocznego w dzień wymaga projektu opracowanego z tym zamierzeniem. Poprzez odpowiednie ukierunkowanie lub wzmocnienie światła możemy wzmocnić jego snop lub zwiększyć zasięg. Bez tego światło może wydawać się jasne, ale nie będzie widoczne w dzień.

Większość świateł tylnych wykorzystuje jednostajne migotanie. Jest ono trudniejsze do zauważenia niż takie, w którym natężenie i sposób migotania ciągle się zmieniają. Ustawienie migotania dziennego dostępne w światłach do jazdy dziennej Bontrager stworzono specjalnie z myślą o polepszeniu widoczności poprzez różne natężenie światła i niejednostajne migotanie.

Światła do jazdy dziennej są jaśniejsze niż takie do stosowania w nocy, co daje kierowcom więcej czasu na reakcję. Światła do jazdy dziennej Bontrager są widoczne ze znacznie większej odległości niż inne światła, czyli od 400 m do 2 km w dzień, zależnie od modelu.

Dowiedz się więcej o światłach do jazdy dziennej na www.trekbikes.com

Flare R

Flare R to przełomowa konstrukcja, która łączy układ optyczny skupiający wiązkę światła, niejednostajne migotanie i zasięg ponad 2 km, zupełnie odmieniając oczekiwania wobec sprawności świateł rowerowych. To ewidentny lider w widoczności w dzień i wzorzec dla świateł tylnych. Wybierz Flare R, by cieszyć się najlepszą widocznością.

Flare R City

Flare R City to mniejsza wersja Flare R o szerszym promieniu światła i wyposażona w czujnik światła otoczenia, który automatycznie dobiera odpowiednie natężenie światła przy wybraniu trybu automatycznej jasności. To model stworzony z myślą o mieście, gdzie na skrzyżowaniach czyhają różne zagrożenia, zapewniający snop światła o zakresie 120 stopni i widoczność z odległości 400 m w ciągu dnia.

Ion 100 R

Przednie światło sparowane z Flare R City, Ion 100 R oferuje mnóstwo lumenów światła w małym opakowaniu, które dalej spełnia wymagania dla światła do jazdy dziennej. Oferuje tryb migotania z jaśniejszym światłem, ze skupioną wiązką i widocznością z odległości 500 m w dzień.

Ion 350 R / 350 RT

Przednie światło sparowane z Flare R City, Ion 100 R oferuje mnóstwo lumenów światła w małym opakowaniu, które dalej spełnia wymagania dla światła do jazdy dziennej. Oferuje tryb migotania z jaśniejszym światłem, ze skupioną wiązką i widocznością z odległości 500 m w dzień.

Ion 800 R / 800 RT

Stworzone na fali sukcesu Ion 700, nowe światło Ion 800 oferuje silniejsze światło, tryb migotania dziennego i terenowy tryb konfiguracji, który zapewnia łatwe przejście z trybu światła długiego na średnie. To widoczne z ponad 2 km w ciągu dnia światło to kolejny krok w rozwoju naszego wzorcowego światła przedniego, w cenie której nikt nie przebije.