BONTRAGER

BONTRAGER

Bontrager powstał w odpowiedzi na faktyczne zapotrzebowanie na sprzęt kolarski będący w stanie wytrzymać jazdę w różnych warunkach i pozwalający rowerzystom przełamywać granice, rozwijać sport, a także zmienić znaczenie słowa „jakość“. Na koniec lat siedemdziesiątych, gdy w Stanach Zjednoczonych zaczynał zdobywać popularność nowy styl jazdy, jazda górska, Keith Bontrager – inżynier, projektant, fizyk, mechanik, kolarz i urodzony majsterkowicz – zauważył zapotrzebowanie na wysokiej jakości części, które byłyby w stanie znieść wymagania jazdy terenowej.

Bontrager, którego nazwisko było już znane z wyścigów motocyklowych w momencie, gdy rozpoczął konstruować ręcznie ramy i części rowerowe w swoim garażu w Santa Cruz w stanie Kalifornia, uwielbiał zmierzyć się z prawdziwym wyzwaniem i miał nieskończone możliwości dzięki przeczesywaniu śmietników koło sklepów rowerowych Południowej Kalifornii w poszukiwaniu zepsutych części. Analizował te nieudane produkty w celu wymyślenia lepszych, bardziej wytrzymałych wersji. Z jego badań nad nieudanymi produktami wynika jeden prosty wniosek dla inżynierii: nie można mieć wszystkiego, co Keith podsumował w swoim stylu: „Mocny. Lekki. Tani. Wybierz dwa.”

Keith postawił na wytrzymałość i lekkość i zdobył uznanie, budując jedne z najmocniejszych i najlżejszych części na rynku. Tanich? Nie. Najlepszych. To bezkompromisowe podejście oparte na założeniu, że wartość to nie tylko cena. Ta zasada kieruje pracami rozwojowymi w Bontrager po dziś dzień.

W 1995 roku Keith sprzedaje Bontrager firmie Trek Bicycle, dzięki czemu uwalnia się od stresu i borykania się z finansami firmy. Może skoncentrować się na tym, w czym jest najlepszy: projektowaniu oraz testowaniu części rowerowych. Od tego czasu jego marka wyrobiła sobie reputację światowego lidera w tworzeniu najwyższej jakości części, kół i odzieży do wszystkich stylów jazdy.